Конспекти та відеозапис занять

Керівник зразкового художнього
хореографічного ансамблю «Пірует»: 
Махоріна Ольга Павлівна

Тема заняття:
Робота над точністю виконання вивчених комбінацій і елементів тренажної системи класичного танцю. Поза ecartee.

Мета заняття:  досягти точного і правильного виконання вихованцями вивчених комбінацій і елементів тренажної системи класичного танцю; розвивати поставу і танцювальну майстерність; виховувати прагнення до самовдосконалення.

Завдання заняття: 
Навчальні:
- закріплення  знань, умінь та навичок  отриманих  на минулих заняттях;   
- ознайомлення з технікою виконання поз класичного танцю. Поза ecartee;
- розвиток пізнавальних інтересів і творчого потенціалу вихованців. 

Розвиваючі:
- розвиток  координації рухів, якості  витривалості, швидкості, гнучкості та спритності;
-  розвиток сприйняття і музично-ритмічного почуття, ритмічності рухів; 
-  розвиток  музикальної пластики та творчого мислення у дітей.

Виховні:
- формування естетичного виховання , вміння вести себе в колективі;
-  формування почуття відповідальності;
-  вміння творчо співпрацювати на заняттях з керівником гуртка.

Тип заняття:  закріплення вивчених практичних вправ і навичок.

Форма заняття: групова.

4 рік навчання.
Основний  рівень. 

План заняття:
І. Вступна частина заняття. 
ІІ. Основна частина заняття. 
1.  Екзерсис біля станка.
2.     Екзерсис на середині.
3.    Стрибки (allegro)
ІІІ. Заключна частина заняття. 
ХІД  ЗАНЯТТЯ
І. Вступна частина:
• Організаційний момент: вхід дітей до танцювальної зали під музичний супровід.  Уклін. 
• Повідомлення керівником гуртка теми, мети та завдань заняття.

ІІ. Основна частина:
1. Екзерсис біля станка
• Demi pliе та grand pliе  по І, ІІ, V позиціях. Музичний розмір 4/4.
• Показ керівником гуртка  нової комбінації  battement tendu з V позиції з позою класичного танцю ecartee.
• Повторення вихованцями нової комбінації battement tendu з V позиції з позою класичного танцю ecartee під рахунок.
• Виконання  вихованцями нової комбінації battement tendu з V позиції з позою класичного танцю ecartee під музичний супровід.
• Аналіз та виправлення помилок.
• Композиція  battement tendu  jete з V позиції. Музичний розмір 4/4.
• Аналіз  виконаного руху.
• Композиція rond de jambe par terre en dehors і en dedans з І позиції. Музичний розмір 4/4.
• Індивідуальні зауваження.
• Композиція battement  fondu з V позиції. 
• Аналіз загальних помилок.
• Композиція battement releve lent на 90С у всіх напрямках.
• Аналіз та виправлення помилок.
• Композиція battement developpe у всіх напрямках.
• Композиція battement froppe з V позиції. Музичний розмір 4/4.
• Комбінація рухів для розтяжка на станку правої та лівої ноги.
• Композиція grand battement jete з V позиції. Музичний розмір 2/4.
• Аналіз загальних помилок.

2. Екзерсис на середині.
• Виконуються на середині зали рухи класичного танцю, які були виконанні біля станка. При виконанні цих вправ   міняються позиції рук,  використовуються вже вивченні  пози  класичного танцю (efface, croisee, есartee)
• Оберти на середині та по діагоналі. 

          3.Стрибки (allegro)
• Saute по І, ІІ, V позиціях.   Музичний супровід 4/4.
• Chandement de pied  по V позиції. Музичний супровід 4/4, staccato.
• Echappe .
• Echappe з повним поворотом.
• Assamble.
• Аналіз помилок.

ІІІ.  Заключна частина заняття
• Підведення підсумків.
• Уклін, вихід із зали.

 

Керівник зразкового художнього
хореографічного ансамблю «Пірует»: 
Махоріна Ольга Павлівна

Тема заняття: Чіткість виконання комбінацій і елементів тренажної системи класичного танцю. Комбінації balance і вальсового повороту по ІІІ позиції ніг.

Мета заняття:
• досягти точного і правильного виконання учнями  вивчених комбінацій і елементів тренажної системи класичного танцю, кроків і комбінацій вальсу;
• розвивати поставу і танцювальну майстерність;
• виховувати прагнення до самовдосконалення;
• формувати почуття відповідальності та вміння творчо співпрацювати на заняттях з керівником гуртка.

Тип заняття:  заняття корекції знань.
План заняття:
І. Організаційний момент.
ІІ. Комбінація і елементи тренажної системи класичного танцю.
ІІІ.  Вправи на середині зали.
ІV. Підведення підсумків.
ХІД  ЗАНЯТТЯ

    І.Організаційний момент. Вхід у зал танцювальним кроком. Уклін.    Повідомлення керівником гуртка теми, мети та завдань заняття.

ІІ. Комбінації і елементи тренажної системи класичного танцю.
1. Комбінація demi  і grand plie   по І, ІІ та ІІІ позиції ніг, тримаючись однією рукою за станок (боком до станка):
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
2. Комбінація battement tendu  з demi plie  боком до станка:
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
3. Комбінація battement jete з pikke боком до станка:
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
4. Комбінація rond de jambe par terre en dehors і en dedans  по двох точках і passé par terre боком до станка:
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
5. Battement  fondu  вперед, тримаючись двома руками за станок (обличчям до станка):
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
6. Battement froppe вперед обличчям до станка:
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
7. Passe  developpe вперед, тримаючись двома руками за станок (спиною до станка):
• виконання комбінації учнями;
• аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.
8. Releve  lens demi rondom, тримаючись двома руками за станок.

9. Grand battement jete, тримаючись двома руками за станок.

10. Releve по І, ІІ та ІІІ позицій ніг.
11.  Аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.

ІІІ.  Вправи на середині залу.
1. Стрибки saute  і  echappe.
2. І, ІІ та ІІІ port de bra.
3. Аналіз загальних помилок, індивідуальні зауваження.

ІV.  Підведення підсумків.
• Уклін.
• Вихід танцювальним кроком із зали.